DİYARBAKIR YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı İstatistik Bilgileri(MEİS)ÖNEMLİ GÜNCEL

 

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı İstatistik Bilgileri(MEİS)ÖNEMLİ 

 

 

          2015/2016 eğitim ve öğretim yılı istatistiki bilglerinin ivedi bir şekilde 27/10/2015 Salı gününe kadar sisteme girilmesi gerekmektedir.Önceki yıl bilgileri sisteme belirtilen süre içersinde girilmediğinden bakanlıkla sıkıntılar yaşanmış olup tüm resmi ve özel kuruluş müdürlerinin gerekli özeni göstermeleri gerekmektedir.Bilgi girişinin nasıl yapılması ile ilgili bilgiler detaylı bir şekilde maddeler halinde ekte sıralanmiştır.Yapılacaklarla ilgili ek dısında dikkat edilmesi gereken husular aşağıda belirtilmiştir.

 

     Meis modulünde dikkat edilecek hususlar;

Resmi ve özel okullar önce e okula veri girişinde bulunacaklar sonrasında meis modülüne bilgilerini gireceklerdir

Mebbisten meis modülüne giriş yapılacak,öncelikle dönem seçimi yapılacak sonrasında diğer butonların aktif hale gelmesi için sol alt tarfta bina adres  kontrol sayfası aktif hale getirilecek bu sayfa aktif olmadan diger butonlara veri girişi yapılamaz.

Tahsis ile iligli olarak ilkokul ile ortaokul aynı binada ise ilkokul bina kullanım,bina durum modülünü dolduracak ortaokul ise tahsis durumunu dolduracak bina durum ve bina kullanım modülüne karışmayacaktır

Kurum durum modülüne bakılarak eksik olan doldurulmayan butonlar görülebilir.

Modüldeki sutunlar boş bırakılmayacak 0(sıfır)olarak giriş yapılacaktır.Her modüle giriş yapıldıktan sonra kaydetme işlemi unutulmayacaktır.

 

 

          Gereğini rica ederim.

    

 

Ayşegül AĞIRBAŞ
Şube Müdürü 

 

 /meb_iys_dosyalar/2015_10/20090307_meismodl.rar

 

Yenişehir Mahallesi Hintli Baba 2. Sokak Dış Kapı No 8 Yenişehir/DİYARBAKIR - (412) 228 30 24

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.