DİYARBAKIR YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2015-2016 Ortak Sınavlarda Özel Eğitim İhtiyacı Olan Öğrenciler.

       

       Temel eğitimden orta öğretime geçiş uygulamaları kapsamında 2015-2016 eğitim öğretim yılı Birinci döneminde yapılacak olan ortak sınavlarda özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin engel durumlarına uygun hizmet alabilmeleri ve bu öğrencilerin bilgilerinin sisteme işlenmesi amacıyla; okul müdürlüğünün/velinin, bağlı bulunduğu Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğüne müracaat etmesi zorunludur. 

Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlükleri tarafından, MEBBİS-RAM Modülü’ne işlenen bilgiler doğrultusunda sınav hizmeti verilecektir. Başvuru yapıldıktan sonra başvurunun sisteme işlendiğine dair belge öğrenci velisi tarafından Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü görevlisinden alınacaktır. Sistemde bilgileri yer almayan öğrencilere bu hizmet verilemeyecektir. 

Öğrencilerin engel durumlarını beyan ettiği belgelerin bir örneği, Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünde saklanacak, Ölçme Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne gönderilmeyecektir. 

Özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin velileri, çocuklarının bu durumlarıyla ilgili işlemlerini en geç 
16.10.2015 Cuma günü saat 19:00’ a kadar okullarının bağlı bulunduğu Rehberlik ve Araştırma Merkezlerine yaptırmaları gerekmektedir. Söz konusu RAM-Modülü kapandıktan sonra sınavda özel hizmet alması gereken öğrencilerle herhangi bir işlem yapılamayacağından velilerin bu konuda dikkatli olmaları gerekmektedir.


    Söz konusu Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğünün yazısı ekte gönderilmiştir.

   

Gereğini rica ederim.

 

Mustafa ASLAN

Şube Müdürü

Eki:/meb_iys_dosyalar/2015_10/12111402_nemlduyuyuteog.docx

Yenişehir Mahallesi Hintli Baba 2. Sokak Dış Kapı No 8 Yenişehir/DİYARBAKIR - (412) 228 30 24

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.