DİYARBAKIR YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2015 Mali Yılı Bütçe İşlemleri(ACİL VE İVEDİ)

İlçemize bağlı, Anadolu,Fen,Sosyal Bilimler,Güzel Sanatlar ile Spor Liselerine tahsis edilecek ödeneklere esas teşkil edecek bilgilerin yazımız ekinde gönderilen forma işlenerek  gönderilmesi ayrıca Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün web sayfası okul bilgi girişleri menüsünden okul bütçe işlemleri sayfasına eksiksiz ve düzgün bir şekilde girilmesi gerekmektedir.

2015 Mali yılında Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı okullara tahsis edilecek ödeneklerin doğru olarak planlanması, talep edilmesi ve harcanması ile ilgili olarak aşağıdaki hususların yerine getirilmesi büyük bir önem arz etmektedir.

Buna göre :

1-Okul Müdürlükleri yazımız ekinde gönderilen form ile Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün web sayfasında okul bilgi girişleri menüsünde bulunan okul bütçe işlemleri sayfasına istenen bilgileri (bina sayısı, derslik sayısı, öğrenci sayısı,öğretim şekli, yakıt türü, kadrolu hizmetli sayısı, okul aile birliği tarafında çalıştırılan hizmetli sayısı, iş- kur tarafından verilen eleman sayısı v.b ) 

2-Okul müdürlüklerinden  gelen bilgiler ilçe milli eğitim  müdürlüğü bütçe şubesi yetkililerince  yazımız ekinde gönderilen forma Excel formatına uygun şekilde işlenerek tek liste halinde 23 Ocak 2015 tarihine kadar Müdürlüğümüz Strateji  Geliştirme Şubesine gönderilecektir.

3-Okullar elektrik, su, doğalgaz ile ilgili fatura bilgilerini şifreleriyle giriş yaptıkları  okul bilgi girişleri  menüsünden okul harcamaları modülüne zamanında işleyerek faiz uygulamasına sebebiyet  vermeyecekler, ön ödemeli doğalgaz ve su kullanan okullarımız ise aylık giderlerini hesaplayarak giriş yapacaklardır.

4- Borç girişleri okul müdürleri veya görevlendireceği müdür yardımcısı tarafından  düzenli bir şekilde yapılacaktır.

5-Eğitim-Öğretime  yeni açılan okul müdürlükleri bağlı bulundukları muhasebe biriminden  muhasebe birim kodu alacaklardır.

6-Okullarda  görevli  personelin  geçici görev  yolluğu talepleri mağduriyet yaşanmaması için  zamanında ulaştırılacaktır.

7-Okul müdürlükleri harcamaları planlı bir şekilde yapacak, ödeneği olmadan borçlanmayacak ve ödenek üstü  harcama yapmayacaklardır.

8-Okul müdürlükleri, pansiyonlarının yakıt, su ve elektrik giderlerini 05.4 ekonomik kodundan karşılayacaklardır.

9-Okullarımızda hizmet alım yoluyla  çalıştırılan ve ücretleri 03.5 :Hizmet Alımları ekonomik  kodundan ödenen personelin çalıştırılmasına 2015 Mali yılında da devam edilecektir.

10- 01.1 Personel Giderleri , 02.1 SGK Devlet Primi Giderleri, 01.2 Sözleşmeli Personel Giderleri, 02.2 Sözleşmeli Personel Prim Giderleri,01.4 Geçici Personel Giderleri, 02.4 Geçici Personel  Prim  Giderleri 290 birim koduyla okullarımızın bağlı bulunduğu  defterdarlık muhasebe müdürlüklerine,  285 birim koduyla mal müdürlüklerine gönderilmektedir.Okul müdürlükleri  bu kalemdeki harcamalarını ilçe  milli eğitim müdürlüklerine gönderilen ödeneklerden karşılayacaktır.

Bilgilerinizi; eğitim ve öğretim hizmetlerinin sağlıklı ve huzurlu ortamlarda gerçekleştirilebilmesi amacıyla yukarıda belirtilen hususların titizlikle yerine getirilmesi, konunun önemine binaen ilçe  gerekli  kontrol, takip ve denetimlerin yapılmasını önemle  rica ederim.

 Bugün saat 15.00´a kadar formun doldurularak Yenişehir Milli Eğitim Strateji Şubesine teslimi gerekmektedir.

 

   

                       Hacı CEBE           
         İlçe Milli Eğitim Müdürü V.      

 

/meb_iys_dosyalar/2015_01/27100231_maliii.rar

Yenişehir Mahallesi Hintli Baba 2. Sokak Dış Kapı No 8 Yenişehir/DİYARBAKIR - (412) 228 30 24

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.