DİYARBAKIR YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AB´yi Öğreniyorum Bilgi Yarışması Bilgilendirme Toplantısı(Önemli)

AB´yi Öğreniyorum Bilgi Yarışması   Bilgilendirme Toplantısı

 

      Ülkemiz ile Avrupa Birliğinin mali işbirliği kapsamında 2011 yılı IPA-I programından finanse edilen ve Bakanlığımızın faydalanıcısı olduğu TR2011/0136.06-01/001 nolu Öğrenciler Avrupa Birliğini Öğreniyor Projesi, 26 Aralık 2014 tarihinde AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğümüz uhdesinde uygulamaya konulmuştur.

      Projenin Amacı "10-18 yaş aralığında bulunan öğrencilerin Avrupa Birliği’nin değerleri, politikaları ve temel haklara yönelik uygulamaları konusundaki bilgi düzeyini eğitim faaliyetleri yolu ile artırmak" olan konu proje kapsamında AB Bilgi merkezinin bulunduğu 21 ilimizdeki  liselerimizde 10. Sınıf öğrencilerimize yönelik Ulusal düzeyde gerçekleştirilecek olan "AB´yi Öğreniyorum" konulu bilgi yarışması için Bakanlığımız tarafından görevlendirilen uzmanlar tarafından 30 Kasım Pazartesi günü saat 10:00´da İnönü Bulvarı No: 4 Sur adresinde bulunan SV Business Hotel´ de bilgilendirme toplantısı yapılacaktır Söz konusu toplantıya  resmi ve özel ortaöğretim kurumlarında AB´yi Öğreniyorum yarışmasıyla ilgilenen, okullarımızda öğrencilere gerekli bilgilendirmeyi yapabilecek, takımın sınava hazırlanmasını sağlayacak, süreci koordine edecek, yarışmalar esnasında takıma eşlik edecek idareci ile danışman öğretmenlerinin toplantıya katılması ve görevli izinli sayılması ile ilgili Valilik onayı bilahare gönderilecektir. 

 

       Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim. 

 

Ruhi BAL   
ŞubeMüdürü 

Yenişehir Mahallesi Hintli Baba 2. Sokak Dış Kapı No 8 Yenişehir/DİYARBAKIR - (412) 228 30 24

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.