DİYARBAKIR YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARI HAKKINDA (ÖNEMLİ ve SÜRELİDİR)

              Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) bugün (08/02/2016) itibari ile başlamasına rağmen halen bir çok okulumuzun yapmadığı iş ve işlemler bulunmaktadır. Bununla ilgili ayrıntılar aşağıda yazılmış olup, aşağıda belirtilen iş ve işlemlerin bugün mesai bitimine kadar bitirilmesi gerekmektedir. Belirtilen iş ve işlemlerin zamanında yapılmamasından kaynaklı sıkıntılardan veya mağduriyetlerden birinci derece kurs müdürünün sorumlu olacağının bilinmesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.

 

Recep Recai IŞIK

Şube Müdürü

 

 

YAPILMAMIŞ İŞ VE İŞLEMLER;

1. Sınıf/Şube tanımla işlemleri

2. Öğrencilerin sınıflara/şubelere yerleştirilmesi

3. Öğretmenlerin sınıflara tanımlanması

4. İhtiyaç fazlası öğretmenlerin sisteme işlenmesi (öğretmenlerin sistemde zamanında ihtiyaç fazlası olarak bildirilmemesi durumunda, bu öğretmenlere müdürlüğümüzce görev verilememekte ve mağduriyetler yaşanabilmektedir. )

5.Öğretmen ihtiyaçlarının sistemden ilçe milli eğitim müdürlüğüne bildirilmesi. (öğretmen ihtiyacının sistemden zamanında bildirilmemesi durumunda, bu kurs merkezlerine öğretmen görevlendirmesi yapılamamaktadır. )

 

Not1: Öğretmen ihtiyacını bildirme işlemini aşağıdaki adımları izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

1.Sınıf tanımlama işlemleri

2.Ekrana gelen sınıf listesi kısmından “öğretmenler ve dersler” butonuna tıklayınız

3.Öğretmen listesi ekranından “bu sınıfa öğretmen ekle” butonuna tıklayınız

4.Yeni ders ekle ekranından “öğretmen seçiniz” sekmesinden en altta bulunan “Bağlı bulunduğunuz il/ilçe müdürlüklerine ders için öğretmen ihtiyacı belirt” seçeneğini seçip kaydet butonu ile sisteme öğretmen ihtiyacını kaydediyoruz.

 

Not2: MEB Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesinin 7. Maddesinin 3. Bendinde belirtilen esaslar doğrultusunda yapılması, özellikle bir güne aynı dersten 2 saatten fazla ders konulamaz hükmüne dikkat edilerek ders programları hazırlanacaktır.

Yenişehir Mahallesi Hintli Baba 2. Sokak Dış Kapı No 8 Yenişehir/DİYARBAKIR - (412) 228 30 24

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.