DİYARBAKIR YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Projesi BT Rehberliği Görevi

Fatih Projesi BT Rehberliği Görevi


         Fatih Projesi kapsamında kurulan donanımların ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden sağlanan ders içeriklerinin öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından etkin bir şekilde kullanımı hedeflenmiştir. Görevlendirilen öğretmenlerin bilişim teknolojileri kullanımı konusunda öğretmen ve öğrencilerimize yönelik yürüteceği rehberlik faaliyetleri bu hedefe ulaşmada en yüksek öneme haizdir. Bakanlığımızca görülen lüzum üzerine projenin 1. ve 2. faz uygulamaları ışığında yapılan “Bilişim Teknolojileri Rehberliği” görevlendirmelerinin yeniden düzenlenmesi ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Bu kapsamda görevlendirme ünvanı "Fatih Projesi BT Rehberliği" şeklinde değiştirilmiş ve Ek-1 Bakanlık yazısında yeni görev tanımlanması yapılmıştır.

         Görevlendirmelerin, sadece Fatih Projesi kapsamında Etkileşimli Tahta kurulumları yapılan Ek-2 listesinde belirtilen okullara, Ek-1 Bakanlık yazısında belirtilen esaslara göre yapılması gerekmektedir. Bu konudaki sorumluluk İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde olacaktır. Belirtilen esaslara uygun yapılmayan görevlendirmeler ivedilikle iptal edilecektir.

      Bundan sonraki görevlendirmeler bu hususlar doğrultusunda yapılacaktır. Bu sepeble görevlendirilmek isteyen öğretmenlerin ekte verilen "görevlendirme hususları" isimli dosyayı dikkatlice okuyarak yapılması gereken işlere dikkat ederek görevlendirme istemeleri yerinde olacaktır. 

       Görevledirme yapılacak olan okulların listesi ekte verilmiş olup aynı okulu isteyen öğretmenlerin olması durumunda bakanlığımızın belirlemiş olduğu kriterler doğrultusunda inceleme yapılarak gerekli şartları öncelikle taşıyan öğretmene görev verilcektir. 

       Görevlendirme başvuru formları okulda ilgili öğretmen ve idare tarafından excel formatındaki formun doldurularak 25.01.2016 tarihine kadar müdürlüğümüz Fatih Projesi Birimine elden teslim edilecektir.

        Bilginizi ve gereğini rica ederim.

 

Recep Recai IŞIK
Şube Müdürü

 

 EK:

 

il_milli_egitim_yazisi.pdf

bakanlk.pdf

görevlendirme_yapılcak_okullar.xlsx

görevlendirme_hususları.docx

form.docx

sınıf_ici_ornek_form.docx

 

NOT: GÖREVLENDİRMEK İSTENEN ÖĞRETMENLER SADECE EKTE VERİLEN GÖREVLENDİRİLECEK OKULLAR LİSTESİNDEKİ OKULLARI TERCİH EDEBİLİRLER.

Yenişehir Mahallesi Hintli Baba 2. Sokak Dış Kapı No 8 Yenişehir/DİYARBAKIR - (412) 228 30 24

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.