DİYARBAKIR YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞ BİRLİĞİ KOMİSYON TOPLANTISI

Yaygın Eğitim Kurumları Yönetmeliğinin 58. maddesi gereği; Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu  Toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüsamettin ATLI başkanlığında Kaymakamlık Hizmet Binası 3. Katında bulunan İl Meclis Toplantı Salonunda yapıldı.
İLÇE HAYAT BOYU ÖĞRENME, HALK EĞİTİMİ PLANLAMA VE İŞ BİRLİĞİ KOMİSYON TOPLANTISI

 

    İlçe Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İş Birliği Komisyonu Toplantısı Sayın Müdürümüz Hüsamettin ATLI´nın açılış konuşmasıyla başladı. Toplantının yılda 2 defa yapılması Ocak ve Temmuz aylarında olması gerektiğini belirten ATLI, çalışmaların değerlendirilerek rapor halinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirileceğini belirtti.
    Yenişehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü M. Nurullah ÖNCÜ kurumun amaçlarından kısaca söz ederek çeşitli kurum ve kuruluşlarla işbirliği halinde mesleki ve teknik kurslar-genel kurslar ve okuma yazma kursları açıldığını söyledi. Yıl boyunca açılan kurslarla ilgili slayt gösterileri eşliğinde istatistiki bilgiler verdi. Açılan kursların alan taramaları sonucunda istek ve talepler doğrultusunda planlama çalışmalarının yapıldığını belirtti.e-yaygin sisteminde açılabilecek olan kursların çeşitliliği hakkında ve işbirliği yapılarak açılacak kurslar ile ilgili yapılacaklar hakkında bilgiler verdi. İşbirliği yapmak isteyen kurum,kuruluş ve STK ların izlemesi gereken prosedürleri belirtti. Önümüzdeki Eğitim-Öğretim yılında da yine kurum müdürlerine ziyaretlerde bulunulacacağını belirterek bu yıl yaz döneminde SODES kapsamında açılan yaz kursları hakkında bilgiler sundu. Bu yıl içinde açılan kurslar ile ilgili sayısal verileri sunarak konuşmasını tamamladı.
      İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin ATLI Okuma-Yazma kurslarını önemi üzerinde durarak bu kurslara önem verilmesi gereğini belirterek  ilçemiz okuma-yazma oranının belirlenmesini istedi.
      Söz alan MEKSA vakfı temsilcisi Sabahattin ATATEKİN söz alarak buyıl içinde açılan 1300 kurs ile ulaşılan 23000 kursiyerin olması çok büyük bir emek olduğunu belirterek esnaf odaları ve MEKSA Vakfı olarak üzerimize düşen her göreve hazır olduklarını söyleyerek Diyarbakır temelini oluşturan merkezin Yenişehir Halk Eğitimi olduğunu belirterek bu anlamda emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerini tamamladı.
     Söz alan Erkan GÖÇMENOĞLU Gençlik Merkezlerinin  önemini belirterek bu yıl içinde yaz kurslarını açan Yenişehir Halk Eğitimi Merkezine teşekkürlerini belirterek yıl için de açılacak kurslarımızın arasına Okuma - Yazma kurslarının da alınmasını istedi.
       Yenişehir Belediyesi Kültür Müdürü Semra Çiftçi söz alarak ilimizde göçmen olarak bulunan Suriyeli kadınlara yönelik Türkçe kurslarının açılmasını isteyerek yıl içinde kurumumuza bağlı merkezlerde açılacak kurslar ile ilgili bu güne kadar esirgenmeyen desteğin devamını beklediklerini belirtti.
      MEKSA Vakfı temsilcisi Sabahattin ATATEKİN söz alarak çocuklara yönelik Hijyen Eğitimlerinin verilmesi konusunda talepleri olduğunu ve bunun önemi üzerinde durdu.
       Söz alan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü M.Nurullah ÖNCÜ e-yaygin sisteminde çocuklara yönelik bir hijyen eğitiminin olmadığını bu eğitimin ancak müfredatımızda bulunan ders konuları ile yapılabilineceğini söyledi.
      Söz alan Muazzez Sümer Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Ufuk YAKUT kurumları bünyesinde yenilenen yemekhanelerinde  Yiyecek ve İçecek ile ilgili kurslarını açılması ile ilgili taleplerinin bulunduğunu belirtti.
       Söz alan İlçe Toplum Sağlığı temsilcisi Ahmet ELİAÇIK OKUL önlerinde başı boş gezen insanların olduğunu belirterek bunun önenmesi gerektiğini belirterek okul kantinleri ile ilgili çalışmaların yapılmasını ve madde bağımlılığı ile ilgili yapılması gerekenleri belirtti.
      İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin ATLI okul kantinlerinin rutin olarak denetlendiğini,ayrıca sağlık müdürlüğünce yapılan Beslenme Dostu ve Obozite ile ilgili okullarımızda çalışmaların yürütüldüğünü söyleyerek uyuşturucu konusunda  da Emniyet Müdürlüğünün 155 nolu telefonları arandığında anında gerekli müdahalenin yapıldığını belirtti.
       Söz alan İbni Sina Meslek Lisesi okul müdürü Ergün ÇETİNKAYA okullarında Arı Yetiştiriciliği kurslarını açılması ile ilgili taleplerin olduğunu belirtti.
     İlçe Emniyet Müdürlüğü temsilcisi Ali KAYNAK söz alarak ilçemiz okullarında görevlendirilmiş olan ekiplerin olduğunu belirterek bu ekiplere ulaşıldığında gereğinin yapıldığını belirtti.
     İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin ATLI söz alarak yapılan toplantını verimli olduğunu belirterek herkese teşekkürlerini belirterek toplantıyı sonlandırdı.

 

 12-09-201712-09-201712-09-201712-09-201712-09-2017

Yenişehir Mahallesi Hintli Baba 2. Sokak Dış Kapı No 8 Yenişehir/DİYARBAKIR - (412) 228 30 24

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.