DİYARBAKIR YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEDYA OKURYAZARLIĞI DERSİ TANITIM KURSU (İVEDİKLİ)

MEDYA OKURYAZARLIĞI DERSİ TANITIM KURSU (İVEDİKLİ)

 

28/05/2013 tarihli ve 22 sayılı  Talim ve Terbiye Kurulu Kararı eki İlköğretim Kurumları (İlkokul ve ortaokul) Haftalık Ders Çizelgesi’nin seçmeli dersler bölümünde 7 veya 8 inci sınıflarda okutulmak üzere haftada 2 saat yer verilen “Medya Okuryazarlığı”  dersinin okullarda etkili ve verimli bir şekilde uygulanmasını sağlamak  amacıyla Genel Müdürlüğümüzce  16-27 Mart 2015 tarihleri arasında uzaktan hizmetiçi eğitim yoluyla “2015000015 faaliyet numaralı Medya Okuryazarlığı Tanıtım Kursu” gerçekleştirilecektir.

Uzaktan Hizmetiçi Eğitim  yoluyla yapılacak “Medya Okuryazarlığı Tanıtım Kursu”na, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 20/02/2014 tarih ve 9 sayılı Kararına göre  Medya Okuryazarlığı dersini okutan Türkçe, Sınıf, Sosyal Bilgiler  ile Bilişim Teknolojileri öğretmenleri 6 Mart 2015 Cuma günü akşamına kadar  “İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hizmetiçi Eğitim Şubesine” başvurabileceklerdir.

Bilgilerinizi ve   belirtilen faaliyete  katılımlarının sağlanabilmesi için   tüm ilkokul ve ortaokullarımızdaki  Türkçe, Sınıf, Sosyal Bilgiler  ile Bilişim Teknolojileri öğretmenlerimize  gerekli duyurunun ivedilikle yapılması önemle rica ederim.

 

 

                                                 Mustafa ASLAN

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü

 

 

 

 

 

DAĞITIM:

 

Tüm Okul/Kurum Müdürlüklerine

Yenişehir Mahallesi Hintli Baba 2. Sokak Dış Kapı No 8 Yenişehir/DİYARBAKIR - (412) 228 30 24

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.