DİYARBAKIR YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YAZ TATİLİ MESAJI

YAZ TATİLİ MESAJI

        Bir yıl boyunca öğrencilerimize ve Eğitim camiasına katkı sunan, destek veren tüm öğretmenlerimize, idarecilerimize ve velilerimize  çok teşekkür ediyorum.   

        Çocuklarımız da derslerine çalışarak bizlere başarılı ve güzel bir eğitim öğretim sezonu yaşattılar. Onları da bu başarılı çalışmalarından dolayı kutluyorum.  

        Karnelerinde notları düşük olan öğrencilerimize kesinlikle kalp kırıcı bir yaklaşım içinde olmayalım çünkü bu düşük not o öğrencimizin rencide olması için değil bilakis daha başarılı olması için eksiklerini göstermek amacıyla verildiğini unutmayalım. Bu düşük notlarda sorumluluk, başta bizler sonra siz değerli velilerimiz ve en son sorumlu kişi de öğrencimizdir. Bu nedenle ilk eleştiriyi kendimize yapmalıyız.          

        Yaz tatilinde çocuklarımız dinlenebilmeleri için onları rahat bırakalım. Planlı bir şekilde günde yarım saati geçmemek şartıyla geçen yılın tekrarını yaptıralım. Bunun için almış olduğunuz tatil kitaplarını ve MEB onaylı 100 temel eserlerden kitap seçerek okutmamız faydalı olacaktır.   Çocuklarımızın tatilde bilgisayar ve telefonla oyun oynamasını kısıtlayarak onları bu aletlere bağımlı olmaktan kurtarmaya gayret gösterelim. Arkadaşlarıyla oyun oynaması için teşvik edip tatili tatil gibi geçirmelerini sağlamamız önümüzdeki Eğitim öğretim yılı için faydalı olacaktır.   

        Gelecek eğitim öğretim sezonunda yeniden buluşmak dileğiyle bütün öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize iyi tatiller diliyorum.

 

 

                                                                                                                                                            Hüsamettin ATLI                                                                                                                                                  Yenişehir İlçe Milli Eğitm Müdürü

Yenişehir Mahallesi Hintli Baba 2. Sokak Dış Kapı No 8 Yenişehir/DİYARBAKIR - (412) 228 30 24

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.