DİYARBAKIR YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Norm Fazlası Yöneticiler (ACELE VE GÜNLÜDÜR)

       Norm Fazlası Yöneticiler

 

   İlgi: 10.06.2014 tarih ve 29026 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığın VBağlı Eğitim kurumları Yöneticilerinin Görevlendirilmelerine İlişkin Yönetmelik.

 

İlgi yönetmeliğin 30´ncu maddesi hükümleri gereği norm kadrolarının bazıları veya tamamı kaldırılan eğitim kurumlarında norm kadro fazlası olanlar, ders yılı sonuna kadar bu eğitim kurumlarındaki yöneticilik görevlerine devam ederler. Bu kişiler, yöneticilik görevlerinin ders yılıyla birlikte sona ermesini müteakip, bulundukları eğitim kurumunda alanlarında açık norm kadro olması ve istemeleri halinde bu eğitim kurumuna, aksi durumda ise istekleri de dikkate alınarak kadrolarının bulunduğu ilçe ve/veya il sınırları içinde durumlarına uygun bir eğitim kurumuna öğretmen olarak atanır. denilmektedir.

 

Ders yılının sona ermesi nedeniyle söz konusu kişiler ilgi yönetmeliğin 30´ncu maddesi hükümleri gereği yöneticilik görevi sona eren müdür başyardımcısı ve müdür yardımcıları ile değerlendirme formu üzerinde yapılan puanlama sonucu 75 puan altında puan alarak müdürlük görevi sona erenler bulundukları eğitim kurumlarında alanlarında açık norm kadro olması ve istemeleri halinde bu eğitim kurumuna, aksi durumda öncelikle kadrolarının bulunduğu ilçede olmak üzere, il sınırları içinde durumlarına uygun ihtiyaç bulunan eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanır." hükmü gereğince öğretmen olarak atamalarını yapmak üzere 05-07 Ağustos 2015 tarihleri arasında başvuruları alınacaktır.

 

Buna göre;

1)Başvurular ekte örneği gönderilen form dilekçe ile İlçe içerisinde ihtiyaç bulunan eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanmak üzere görevli oldukları ilçe milli eğitim müdürlüklerine yapılacaktır.

2)Başvuru yapmayan veya tercihlerine atanamayan müdür,müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarının atamaları resen yapılacaktır.

 

    Yazımızın okul/kurumda görevli ilgili müdür,müdür başyardımcısı ve müdür yardımcılarına  imza karşılığı tebliğ edilmesini, izinli ve raporlu olan yöneticilere ulaşılması ve atama talebinde bulunanlara ait dilekçelerin 07.08.2015 Cuma günü saat 12:00´a kadar Müdürlüğümüze ulaştırılmasını önemle rica ederim.

 

Ayşegül AĞIRBAŞ

Şube Müdürü

                                                                                                                  

EKİ:

1- /meb_iys_dosyalar/2015_08/05103134_form.xlsx

2-/meb_iys_dosyalar/2015_08/05103134_htyalstes.rar

Yenişehir Mahallesi Hintli Baba 2. Sokak Dış Kapı No 8 Yenişehir/DİYARBAKIR - (412) 228 30 24

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.