DİYARBAKIR YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NORM KADRO FAZLASI ÖĞRETMENLER (ACİL VE GÜNLÜ)

2015 -2016 Eğitim Öğretim yılında norm fazlası durumunda bulunan öğretmenlerin tespit edilerek öğretmen ihtiyacı olan okullarda görevlendirilmesi ve öğretmen ihtiyacı olan okulların bu ihtiyaçlarının norm fazlası öğretmenlerle veya ders tamamlama yoluyla, bunun mümkün olmaması durumunda da ücretli öğretmenler yoluyla karşılanması amacıyla okullarımızda;

  a) Norm fazlası durumda olan öğretmenlerin,

 b) Kadrosunun bulunduğu okulda yeterli dersi bulunmadığı için başka okullarda ders tamamlama talebinde bulunan öğretmenlerin(maaş karşılığı doldurmayan öğretmenler,

 c) Öğretmen ihtiyacı olan okulların tespitine ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği”ve “Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Okul ve Kurumlarının Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmelik” hükümlerine göre ve  her okulun ayrı olacak şekilde ekte gönderilen tabloya işlenerek 04.09.2015 cuma günü saat 10:00 kadar ekli formun müdürlüğümüz İnsan Kaynakları Şubesine elden teslim edilmesi ve evrak sisteminden gmnderilmesi gerekmektedir.

           Ayrıca, bundan sonra normunuzda meydana gelebilecek herhangi bir değişikliği İVEDİ olarak Müdürlüğümüze bildirilmesi gerekmektedir.

 

Eğitim öğretim dönemi başlayacağından söz konusu tarihten sonra yapılan bildirimlerden dolayı ortaya çıkan aksaklıklardan ve yanlış veya eksik verilen bilgilerden okul/kurum müdürleri sorumlu olacaktır.

Bilgilerinize gereğini önemle rica ederim.

Recep Recai IŞIK

Şube Müdürü

 

Öğretmen ihtiyaç formu için tıklayınız

Norm fazlası öğretmen formu için tıklayınız.

Ders tamamlama çizelgesi için tıklayınız.

Yenişehir Mahallesi Hintli Baba 2. Sokak Dış Kapı No 8 Yenişehir/DİYARBAKIR - (412) 228 30 24

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.