DİYARBAKIR YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ORTAK SINAVLAR HAKKINDA (ÖNEMLİ VE SÜRELİDİR)

ORTAK SINAVIN YAPILACAĞI TÜM OKUL MÜDÜRLÜKLERİNE

 

          25-26 Kasım 2015 tarihlerinde yapılacak olan ortak sınavlara Bina Sınav Sorumlusu (özel karacadağ ortaokulu hariç (görevlendirme İl MEM tarafından yapılacaktır)), Bina Yönetici ve Yardımcıları ile salon görevlilerinin (öğretmenlerin) görevlendirmeleri tamamlanmış olup, mebbis sistemine görevlendirmeler aktarılmıştır. Okul idaresi, görevlendirilen öğretmenlerin listesini inceleyerek, görevlendirilen öğretmenlerin branşları ile görev aldıkları oturumda ki derslerden biri aynı ise (örneğin Türkçe öğretmeni Türkçe dersinin olduğu oturumda görevlendirilmiş ise) ivedilikle gerekli düzeltmenin yapılması için Müdürlüğümüz Bilgi İşlem ve Sınav Hizmetleri Şubesine bugün (19.11.2015) saat 14:00’e kadar bilgi verilecektir(bunun dışında başkaca bir sıkıntı var ise yine bildirilecektir). Listelerde herhangi bir sıkıntı yok ise okul idaresi tarafından görevlendirilen öğretmen ve idarecilere görevleri tebliğ edilecek ve yaka kartları teslim edilecektir.

          Sınav günü sınav görevi bulunmayan öğretmenler en geç saat 8:30’da okullarında hazır bulunacaklardır. Sınav başladıktan sonra bu öğretmenlere ihtiyaç olmaması durumunda okul müdürünün talimatı ile okuldan ayrılabilirler.

          Sınav için öğretmen ve idareci görevlendirmeleri tamamlandığından ve onay alınmak üzere Kaymakamlık Makamına listeler sunulacağından sınav görevi iptali ve değişikliği yapılmayacaktır.

          Sınav görevi olupta sınav günlerini (25-26 kasım 2015) kapsayacak şekilde rapor alan öğretmenlerin rapor bilgisi zaman kaybetmeksizin mebbis sistemine işlenecek ve bununla ilgili Müdürlüğümüz Sınav Hizmetleri Şefi Ürfi Bey’e boşalan göreve yeniden görevlendirme yapılabilmesi için ivedilikle bilgi verilecektir.

          Sınavda personel eksikliği yaşanmaması ve sınavın sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için okul idaresi tarafından sınavda görevlendirilen öğretmen ve idarecilere çok acil olmadıkça izin (öğretmenlere yasal mazeretleri, idarecilere ise yasal mazeretleri ile yıllık izinleri) verilmeyecektir.

          Bilgirinizi ve gereğini önemle rica ederim.

 

 

Ruhi BAL

Şube Müdürü

 

Yenişehir Mahallesi Hintli Baba 2. Sokak Dış Kapı No 8 Yenişehir/DİYARBAKIR - (412) 228 30 24

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.