DİYARBAKIR YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEOG SINAVI İLE İLGİLİ YAPILMASI GEREKEN İŞ VE İŞLEMLER (ÇOK ACİL VE SÜRELİDİR)

TEOG Sınavında Resmi/Özel Okul Ve Kurumlarınızın MEBBİS ve E-OKUL´da Yapacağı İşlemler

 

MEBBİS Sınav İşlemleri Modülünde Yapılması Gerekenler

1- Sınav sabahı Okul idaresi tarafından MEBBİS Sınav İşlemleri Modülünden Diğer Sınav İşlemleri-Sınav Binası Görevli Bilgi Girişi Rapor al ekranından Bina Yoklama listesi ve kura Raporunu almak.

2- Sınav Binası Görevli Bilgi girişi ekranından sınava gelen ve gelmeyen salon görevlisi ve Bina komisyonu bilgilerini sınav bitiminden önce Görevi ve Salon numaralarını yazarak kaydetmek. (Her iki gün için ayrı ayrı işlenmesi gerekmektedir.)

3- DİMEMOS´ta bulunan Formların gününde doldurulmaları gerekir

4- İl Temsilcilerinin sınav bitiminden sonra kurum müdürleriyle beraber MEBBİS Sınav İşlemleri - Diğer Sınav İşlemleri İl Temsilcisi Raporunu doldurup kaydetmeleri gerekmektedir.

5- 27/11/2015 Tarihinden sonra Notlar duyurular ekranından Ek Ders Puantajı Raporunu almak. Bu rapor öğretmeni sınavda görevli olan tüm kurumlar tarafından alınacaktır.

 

E-OKUL Sınavlar modülünde yapılması gerekenler.

1- E-okul Sınav işlemleri Ortak Sınav Giriş Bilgileri modülünde Kurum Sınav Giriş Durumu ekranındaki bilgileri doldurmak.

2-Varsa Sınava girmeyen ve Yedek salonda sınava giren öğrenci bilgilerini sınav bitiminden hemen sonra işlemek.

 

MSS (Ücret Tahakkuk Ekranında Yapılması Gerekenler)

(http://mss.meb.gov.tr adresine mebbis şifrenizle giriniz)

1- MSS Ücret tahakkuk ekranına sadece okulda görevli hizmetliler ve güvenlik görevlileri işlenecektir. Kurumunuzda görevli güvenlik görevlililerinin TC., Ad, Soyad ve IBAN numaralarını almayı unutmayınız.

 

 

Ruhi BAL

Şube Müdürü

Yenişehir Mahallesi Hintli Baba 2. Sokak Dış Kapı No 8 Yenişehir/DİYARBAKIR - (412) 228 30 24

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.