DİYARBAKIR YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YARDIMCI ENGELLİ GÖZETMEN ÜCRETİ HAKKINDA GÜNCELLENDİ (4. MADDE EKLENMİŞTİR)

 Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu, Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı ile Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Ortak Sınav/Mazeret  (Hafta Sonu) Sınavlarında; Yardımcı Engelli Gözetmenlere ücret ödemesi ile ilgili Müdürlüğümüze gelen sorular ile ilgili olarak;

  1-YARDIMCI ENGELLİ GÖZETMEN ücret ödemesi “Soruların okunması ve/veya adayların kodlama işlemleri için” birebir görevlendirilen öğretmenlere yapılacaktır.

 2-Bazı okullarda Engelli Sınav Salonları olup, öğrenciler kendi kodlama işlemlerini kendileri gerçekleştiriyor ise bu öğretmenlere normal Salon Başkanı ve Gözetmen ücreti ödenecektir.

 3- Öğrencilerin evde sınava alınması durumunda ise aynı şekilde “Soruların okunması ve/veya adayların kodlama işlemi” birebir yapılıyorsa ancak Yardımcı Engelli Gözetmen ücreti ödenebilir.

 4. Yardımcı engelli gözetmen seçeneği MEBBİS´e 21 Mayıs 2016 tarihinde yapılan PYBS ve bu tarihten sonra yapılacak sınavlar için eklenmiştir. Belirtilen tarihten önce (20.05.2016 ve öncesi) yardımcı engelli gözetmen olarak görev yapan öğretmenlere salon başkanı olarak ödeme yapılacaktır/yapılmıştır.

  Bilgilerinizi ve ödemelerin yukarıdaki açıklamalar doğrultusunda yapılmasını rica ederim.

 

 

Mustafa ASLAN

Şube Müdürü

Yenişehir Mahallesi Hintli Baba 2. Sokak Dış Kapı No 8 Yenişehir/DİYARBAKIR - (412) 228 30 24

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.