DİYARBAKIR YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünce Yurt Dışında Görevlendirilecek Öğretmenleri Seçme Sınavı

 

             AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünce Yurt Dışında Görevlendirilecek Öğretmenleri Seçme Sınavı

 

     Yurt dışında (Almanca, Fransızca ve İtalyanca konuşulan  Avrupa ülkelerinde) yaşayan vatandaşlarımız ve soydaşlarımızın öğrenim çağındaki çocuklarının eğitim-öğretimlerinde 2017-2018 öğretim yılından itibaren Türkçe ve Türk Kültürü dersi öğretmeni olarak görevlendirilecek sınıf ve branş öğretmenlerini seçmek üzere sınav açılması kararlaştırılmıştır.

     AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünce  Yurt Dışında Görevlendirilecek Öğretmenleri Seçme Kılavuzu 2017´ye htpp://www.meb.gov.tr ve http://abdigm.meb.gov.tr adreslerinde ulaşılması sağlanmıştır.

   Söz konusu duyurunun kurumlarınızda görevli tüm öğretmenlere zamanında yapılması, başvuru işlemlerinde anılan kılavuzda belirtilen 2.5.Sınava girecek adaylarla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüklerince yapılacak işlemler maddesi hususlarına göre hareket edilmesi ve başvuru sürecinde herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi için gerekli tedbirlerin alınması, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Öğretmen Atama Bürosuna   belgelerinin asıllar/nın  öğretmen tarafından  süresi içerisinde  elden  teslim edilmesi hususunda gereğini rica ederim.

 

 

                                                                                                                    Mehmet Hanifi ÖĞE

                                                                                                                       Şube Müdürü

      

 

 

üst yazı.

bakanlık yazısı.

başvuru kılavuzu.

 

 

 

Yenişehir Mahallesi Lise Caddesi No 23 B Yenişehir / DİYARBAKIR - (412) 228 30 45 (412) 228 30 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.