DİYARBAKIR YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZİ KODLUYOR PROJESİ

ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZİ KODLUYOR PROJESİ

Çoklarımızın geleceğin bir parçası olmasını ve okul öncesinden başlayarak, eğlenceli şekilde kodlama mantığını öğrenmelerini, robotlar gibi teknolojik donanıma sahip, eğlendirici oyuncaklar ve bilgisayar oyunlarının, çocukların ilgisini çektiği düşüncesi ile bu ürünlerin çekiciliğinden yararlanarak özellikle küçük çocukları bilgisayar kodlama eğitimlerine yönlendirme amacı güden proje kapsamında Yenişehir ilçesi Zübeyde Hanım Anaokulunda eğitimi devam eden öğrenciler yerinde ziyaret edildi.

Ziyarete, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Hasan Aslan, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Metin Direk, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin Atlı, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ramazan Tekdemir, proje koordinatörü Esra Yüksel, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Karacadağ Kalkınma Ajansı Teknik Destek Projesi kapsamında okul öncesine yönelik kod eğitimi sayesinde teknoloji alanındaki gelişmelere erken ve bilinçli bir müdahaleye sahip olunacak. Bu sayede İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde kod eğitimi alan okul öncesi eğitimi öğretmen ve öğrenciler başta kendi okullarında olmak üzere çağa uygun ders müfredatını zenginleştirmiş ve bilgisayarı pasif kullanıcı olmanın ötesine geçerek kendi uygulamalarını hayata geçirecekleri bir temel eğitime de kavuşacaklardır.

Zübeyde Hanım Anaokulunda iki grup halinde verilen eğitimde çocuklar Legolar ve tabletler üzerinden kodlama programlarını kullanarak, basit düzeyde robotik kodlamayı öğrenmişlerdir. Eğitimin sonunda her bir öğrenci kodlama uygulamasını başarılı bir şekilde kullanıp, kendi tasarladığı Lego robot üzerinde programı uygulayarak robotu hareket ettirebilme becerisini sergiledi.

Ziyaret İl Milli Eğitim Müdürüz Hasan Aslan ve katılımcılar tarafından törenle öğrencilere eğitim sertifikalarını vermelerinin ardından son buldu.


02-03-201802-03-201802-03-201802-03-201802-03-201802-03-2018

Şehitlik Mah. Mehmet Akif Ersoy Bulvarı 58. Sokak No 2 Yenişehir / DİYARBAKIR - (412) 228 30 45 (412) 228 30 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.