DİYARBAKIR YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL/KURUM BİNA BİLGİLERİ (ÖNEMLİDİR)

 

Yeni açılmış olan “Bina Bilgileri” modülünde kurumlarımızın kullandıkları binaların, binaların içerisindeki katların ve katlarda bulunan her bir bölümün (Derslik,Depo,Laboratuar,spor salonu,yemekhane,arşiv, wc vb.) detaylı bilgilerinin  edinilmesi amaçlanmaktadır.

İlerleyen aşamalarda diğer bir çok projede kullanılacak olan bu bilgilerin tam ve doğru olması önem arz etmektedir. Bilgilerin geçerli olabilmesi için kurum ve ilçe onayından geçmiş olması gerekmektedir.

Şu ana kadar yapılan veri girişlerinde bazı sıkıntılar olduğu tespit edilmiştir.

 

Dikkat edilmesi gereken hususlar:


-  Kurumlar, binalarını Bina Ekleme(BBM02002) ekranından her bir bina için ayrı ayrı olmak üzere adres bilgisini girerek ekleyecektir. Bu ekrandan dış kapı no seçimi yapıldıktan sonra haritadan konum seçimi yapılarak kaydedilebilir.

-  Eklenmiş olan binalarla ilgili detaylı bilgiler “Kurum Binaları(BBM02003)”  ekranından doldurulacaktır.

-  Binaların konum bilgisinin doğru bir şekilde işaretlenip kaydedilmesi gerekmektedir. Konum bilgisi kayıt işlemi, ilk defa kaydedilecek olan bina için “Bina Ekleme(BBM02002)”ekranından , kayıtlı binalar içinse “Kurum Binaları(BBM02003)”   ekranında yapılabilir.

-  Binalarla ilgili genel bilgilerin girilmiş olması yeterli olmamaktadır. Binaların içerisindeki tüm bağımsız bölümlerin girilmesi gerekmektedir.  “ Bağımsız Bölümler (BBM02004)” ekranından Bina- Kat seçimi yapılarak söz konusu katta bulunan bölümlerin detaylarıyla birlikte girilmesi gerekmektedir. 

-  Yapılan incelemelerde kurumların binalara bağımsız bölüm bilgilerini girmeden onay verdiği görülmektedir. Bu durumda olan kurumlara ilçe onayı verilmeyip kurum onayları kaldırılacak, bu kurumların tekrar ve doğru giriş yaptıktan sonra onay verilecektir.


Şehitlik Mah. Mehmet Akif Ersoy Bulvarı 58. Sokak No 2 Yenişehir / DİYARBAKIR - (412) 228 30 45 (412) 228 30 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.