DİYARBAKIR YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüsamettin ATLI'nın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüsamettin ATLI'nın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Mustafa Kemal Atatürk'ün çevresinde kenetlenen aziz milletimizin giriştiği varlık-yokluk mücadelesi neticesinde zaferle sonuçlanan Kurtuluş Savaşı sonrasında Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulması, tarihin ender başarılarındandır. "Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir." kuralını devlet yönetimine yerleştiren ve demokrasiyi taçlandıran cumhuriyet, milletimizin gösterdiği birlik, beraberlik ve başarıların temel taşı olmuştur.

"Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu devam ettirecek sizlersiniz." sözleriyle cumhuriyeti bizlere emanet eden İstiklâl mücadelemizin önderi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları başta olmak üzere bütün şehitlerimizi, gazilerimizi şükran, saygı ve rahmetle anıyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Çankaya'da yakın çalışma arkadaşlarına "Efendiler, yarın Cumhuriyeti ilan ediyoruz" demesinin ardından kurduğu cumhuriyetin 100. yılını kutlamanın heyecanı ve mutluluğu içindeyiz.

Mustafa Kemal Atatürk, "Yeni nesil, en büyük cumhuriyetçilik dersini bugünkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır." sözüyle cumhuriyet değerlerinin dünden bugüne ve geleceğe taşınması konusunda eğitim camiasına önemli görevler yüklemiştir. Düşüncesi hür, anlayışı hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmekle görevli bir camianın ferdi olmaktan gurur duyuyorum.

Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.

 

 

                                                                                                                                                                      Hüsamettin ATLI

                                                                                                                                                                  İlçe Milli Eğitim Müdürü

Yenişehir Mahallesi Lise Caddesi No 23 B Yenişehir / DİYARBAKIR - (412) 228 30 45 (412) 228 30 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.