DİYARBAKIR YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN "ÖĞRETMENLER GÜNÜ" MESAJI

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN

Kıymetli meslektaşlarım;

  Hiçbir övgü ve sözün karşılayamayacağı derecede önemli bir mesleğin mensupları olarak , Öğretmenliğin onurunu topluma hatırlatmak için bir araç olan 24 Kasım Öğretmenler Günü'ne bir kez daha ulaşmış bulunuyoruz. Her zaman olduğu gibi bu gün de, bir kez daha, ülkenin geleceğini inşa eden bir mesleğe sahip olmanın gururunu hep birlikte yaşıyoruz.

       "Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır." diyen Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün de ifade ettiği üzere, son derece önemli bir hizmeti yüklenen öğretmenler, fedakârlıklarıyla milletlerin en kıymetli ve saygıya layık mesleğine sahiptirler.  Öğretmenlerin gayreti ve fedakârlığı, yaptıkları işin kutsallığına inandıklarındandır. Hz. Ali'nin "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" özdeyişinin her zaman güncelliğini koruması, mesleğimizin yüceliğini ifade etmesi açısından son derece anlamlıdır. 

     Bu duygularla, başta Baş öğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve tüm şehit öğretmenlerimiz olmak üzere , ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyor; genç nesillere modern bilim ve teknolojinin ışığında eğitim ve öğretim veren, ülkemizi uluslararası alanda hak ettiği yere taşımak için üstün gayret gösteren; sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere rehberlik eden; bıkmadan, bıktırmadan, ümitsizliğe düşmeden, yüklendiği sorumlulukların da bilinciyle vazifesini yerine getiren kıymetli meslektaşlarımın  24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum.

 

 

İbrahim ÜÇKÖYLÜOĞLU

Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü 

Şehitlik Mah. Mehmet Akif Ersoy Bulvarı 58. Sokak No 2 Yenişehir / DİYARBAKIR - (412) 228 30 45 (412) 228 30 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.