DİYARBAKIR YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZÜN, 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI...

MÜDÜRÜMÜZÜN, 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLAMA MESAJI...

 

Sevgili Gençler,

 

         Milletimizin tarih sahnesinde sesini yükseltişinin ve Türkiye Cumhuriyetinin Kuruluş yolunda milli mücadelenin kıvılcımının yakılmasının yıl dönümü bugün. Bu günün heyecan ve coşkusunu yaşıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Türk Gençliğinin çalışkanlığı ve azmiyle ilelebet yaşayacağına inandığından bu günü Türk Gençliğine armağan etmiştir.

      Sevgili Gençler, Gazi Mustafa Kemal, Cumhuriyetimizin muhafazası ve savunulması görevini en çok size güvendiği için sizlere vermiştir. Bizler inanıyoruz ki, siz gençlerimiz, 19 Mayıs 1919 ruhuyla istiklalimize, istikbalimize ve Cumhuriyetimize sahip çıkacak, tarihimizden aldığınız ilhamla daha ileriye gideceğinizden eminim. Bu anlamlı günde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakarlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Siz gençlerimizin bu gününü en içten dileklerimle kutluyorum.

 

 

Eyüp UÇAK          

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Yenişehir Mahallesi Lise Caddesi No 23 B Yenişehir / DİYARBAKIR - (412) 228 30 45 (412) 228 30 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.