DİYARBAKIR YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Öncesi Eğitimde Matematik Seferberliği

Okul Öncesi Öğretmenlerinden eTwinning projesi ile matematiğe büyük destek.
Okul Öncesi Eğitimde Matematik Seferberliği

05-05-202205-05-202205-05-2022

 

 

 

 

 

 

 

 

Kuruculuğunu Yenişehir 24 Kasım ilkokulu Okul Öncesi Öğretmeni Fatma PAMUK TUFAN ve Yediiklim Koleji Okul Öncesi Öğretmenlerinden Gülten PAMUK'un yaptığı, amacının okul öncesinde matematik becerilerinin eğlenerek kazandırılması olan Mat Mat Matematik Eğlenerek Öğrendik eTwinning projesi çeşitli etkinliklerle sona yaklaşıyor. Türkiye, Azerbaycan, Romanya, Ukrayna ve Letonya'dan öğretmenlerle etkinlikler planlanarak uygulamaya geçirildi. Projede sayı-nesne eşleştirme, toplama ve çıkarma işlemleri öğretmenler tarafından hazırlanan oyun materyalleri ile öğretilirken, yapılan teknoloji oyunlarıyla da konular pekiştirildi. 

PAMUK TUFAN "Proje final ürünü olarak tüm ortaklarımızın katılımı ile proje şarkımızı yazıp, profesyonel bir şekilde besteleyip, klibini oluşturduk. Bunun yanısıra projemize ait yine tüm ortakların birlikte yazdığı bir hikaye kitabımız da var. "

Yenişehir Mahallesi Lise Caddesi No 23 B Yenişehir / DİYARBAKIR - (412) 228 30 45 (412) 228 30 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.