DİYARBAKIR YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SEZAİ KARAKOÇ ANADOLU LİSESİ’NDE TÜBİTAK BİLİM FUARI DÜZENLENDİ

SEZAİ KARAKOÇ ANADOLU LİSESİ’NDE TÜBİTAK BİLİM FUARI DÜZENLENDİ

10 Mayıs 2018 tarihinde ilçemizde bulunan Sezai Karakoç Anadolu Lisesi’nde TÜBİTAK Bilim Fuarı ve Resim Sergisi düzenledi. Fuar ve sergi açılışına Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüsamettin ATLI,  İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Aslan ÖZDEMİR, Baran CAN, İrfan KOÇYİĞİT ile birlikte okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin Atlı açılışta yaptığı konuşmada: ‘’ Sezai Karakoç Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerini düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarı ve Resim Sergisinden dolayı tebrik ederim. Hem okulda düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarları hem de Malatya Bölge Finallerine her yıl proje hazırlayarak elde edilen tecrübe, okula bu yıl önemli bir başarı kazandırdı. Tarih alanında hazırlanan ‘’Sur İçi Osmanlı Hanları’’ konulu proje, Malatya’da düzenlenen sergide bölge birincisi oldu. Bu proje, 16-20 Nisan 2018 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen Türkiye finallerinde ilçemizi ve ilimizi temsil eden tek proje olma özelliği ile ayrı bir önem kazandı. Emeği geçen bütün öğrenci ve öğretmenleri kutluyorum.’’

Açılış ve kokteylin ardından misafirler, öğrencilerin hazırladığı proje stantlarını tek tek dolaşarak yaptıkları çalışmalarla ilgili öğretmen ve öğrencilerden bilgi aldılar. Birbirinden güzel proje ve resimler için öğrencileri tebrik ettiler.

Sezai Karakoç Anadolu Lisesi, son dört yıldır TÜBİTAK destekli Bilim Fuarı organizasyonunu gerçekleştirmekte olup bu yıl 20 projede 45 öğrenci görev aldı.

 

10-05-201810-05-201810-05-2018

Şehitlik Mah. Mehmet Akif Ersoy Bulvarı 58. Sokak No 2 Yenişehir / DİYARBAKIR - (412) 228 30 45 (412) 228 30 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.