DİYARBAKIR YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİŞEHİR DEĞERLER EĞİTİMİ İLÇE KURULU TOPLANTIMIZI İLÇE KAYMAKAMIMIZ SERDAR KARTAL´IN KATILIMI İLE YAPTIK

    Yenişehir Kaymakamımız ve Yenişehir Belediye Başkanımız Serdar KARTAL´ın katılımı ile Yenişehir Değerler Eğitimi İlçe Kurulu toplantısı, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde yapıldı.
YENİŞEHİR DEĞERLER EĞİTİMİ İLÇE KURULU TOPLANTIMIZI İLÇE KAYMAKAMIMIZ SERDAR KARTAL´IN KATILIMI İLE YAPTIK

         Yenişehir Kaymakamımız ve Yenişehir Belediye Başkanımız Serdar KARTAL´ın katılımı ile Yenişehir Değerler Eğitimi İlçe Kurulu toplantımızı yaptık.  

Toplantıda Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüsamettin Atlı ve kurul üyeleri sunum yaptılar.  

Sunumda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüsamettin ATLI, köy ve merkez okullarımızın kalem kalem ihtiyaçlarını belirtti. Okullarımızın fiziki şartlarının düzeltilmesi ile ilgili Kaymakamımız Serdar KARTAL her türlü yardım ve desteği vereceğini söyledi. Tüm okullara engelli rampası yağacağını belirten Kaymakammız Serdar KARTAL, İlk olarak köy okulları, ana okulları ve özel eğitim okullarına öncelik vererek aşama aşama tüm okullara destek vereceğini belirtti.   

Değerler Eğitimi kapsamında Felat YAŞA, Liselar Arası Değerler Eğitimi Münazara Yarışması ile ilgili bilgi verdi. İlçemizin tüm liselerinin (30 lise) katılacağı Münazara Yarışmasının alt yapı çalışmalarının  tamamlanarak 9 Ocak 2018 tarihinde başlanıp 15 Mayıs 2018 tarihinde finalinin yapılacağı kararlaştrııldı.  

Şube Müdürümüz Mustafa ASLAN, Ayşegül AĞIRBAŞ AKOL ve İrfan KOÇYİĞİT, Yenişehir İlkokulu Müdürü Muharrem AKKUM, ilkokul ve ortaokul kapsayan değerler modülleri ile ilgili yapılacak çalışma ve etkinlikleri anlattı. Etkinliklerde sinema, tiyatro, konferans ve seminerler verileceği belirtildi. Okullarda çeşitli etkinlikler yapılıp sınıflar arası değerler eğitimi ile ilgili çalışmalar yapılacağı belirtildi. Değerler eğitimine uygun eşantiyon, kitap vb. araçların dağıtılacağı ifade edildi. 

 

12-12-2017

Yenişehir Mahallesi Lise Caddesi No 23 B Yenişehir / DİYARBAKIR - (412) 228 30 45 (412) 228 30 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.