DİYARBAKIR YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİŞEHİR DEĞERLER EĞİTİMİ PROJESİ KAPSAMINDA EĞİTİMCİ YAZAR DR. HALİT ERTUĞRUL ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞTU

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal Bey tarafından başlatılan ve finanse edilen Yenişehir Değerler Eğitimi Projesi Kapsamında ünlü Eğitimci-Yazar Dr. Halit ERTUĞRUL, Yenişehir İlçe Milli Eğitim öğrenci, öğretmen ve velilerle buluştu.
YENİŞEHİR DEĞERLER EĞİTİMİ PROJESİ KAPSAMINDA EĞİTİMCİ YAZAR DR. HALİT ERTUĞRUL ÖĞRENCİLERİMİZLE BULUŞTU

Konferansta açılış konuşması yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüsamettin Atlı, Yenişehir Değerler Eğitimi Projesinin hazırlık ve başlama sürecini anlattı. Bu süreçte Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanımız Serdar KARTAL Beyin katkılarını ve bir eğitim gönüllüsü olarak verdiği desteği ve katkılarını anlattı. Eğitimde ders başarısı önemi kadar sosyal etkinlik ve Değerler eğitiminin öneminden bahsetti. Şu ana kadar Yenişehir olarak okullaşma oranındaki başarıdan, okul öncesi oranının yüzde yüze ulaşmasından, okuma yazma seferberliğindeki özverili çalışma ve başarıdan bahsederek tüm okul idarecisi, öğretmen, öğrenci ve velilere hem Eğitime hem de projeye verdiği destekten dolayı tebrik etti.

 

1 Mart 2018 Perşembe günü Sıtkı Aslanhan ile başlayan Konferans serisine 5 Nisan 2018 Perşembe günü ile sonuçlandırdığını belirterek bu konferanslara katkı sunan tüm eğitim gönüllüsü yazarlara tek tek teşekkür etti.

 

Hüsamettin Atlı beyin konuşmasından sonra ünlü Eğitimci-Yazar Dr. Halit ERTUĞRUL öğrenci, veli ve öğretmenlerimizle buluştu.

 

Kendine has duygusal dünyası ile öğrencilerin gönül dünyasına hitap eden Halit ERTUĞRUL üstadımız, salondaki öğrencilerin gönlünde adeta taht kurdu. Değerlerimizin moral ve başarıdaki etkisini anlatan hocamız, başarıdaki iki amaca vurgu yaparak anne baba rızasına ve çaresizlere çare olma ilkesine vurgu yaptı. İyi arkadaş seçiminin hayata ve başarıya etkisini yasanmış olaylardan öykülenerek gençlerde büyük bir etki bıraktı.

 

Konferans sonunda birçok genç, buraya gelene kadar okul hayatını zihnimde silmiştim ama bu konferansla tekrar okuma heyecanını yakaladım. Bir başka genç, bu konferans beni çok etkiledi, hayatıma çekidüzen vererek hayatımı değiştireceğim, bazı kızlarımız ise bu konferans ile geleceğim için güzel hedefler ve gayeler belirledim. Halit ERTUĞRUL hocamıza çok çok teşekkür ederiz, dedi.

 

Konferans sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüsamettin Atlı, Halit ERTUĞRUL hocamıza çiçek ve plaket takdim etti. Kitap İmzalama ile konferans tamamlandı.

 

Gönül dünyamıza hitap ederek bizde büyük etkiler bırakan değerli Hocamıza çok teşekkür ederiz.,

 

05-04-201805-04-201805-04-201805-04-201805-04-201805-04-201805-04-2018

Yenişehir Mahallesi Lise Caddesi No 23 B Yenişehir / DİYARBAKIR - (412) 228 30 45 (412) 228 30 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.