DİYARBAKIR YENİŞEHİR İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİŞEHİR DEĞERLER EĞİTİMİ PROJESİ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

15 Şubat 2018 tarihinde başlayan Yenişehir Değerler Eğitimi Projesi Ödül Töreni, 31 Mayıs 2018 Perşembe günü saat 14.00´te Büyükşehir Öğretmenevi´nde Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Sayın Serdar KARTAL Beyefendi ve Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Hüsamettin Atlı Beyin katılımı ile yapıldı.
YENİŞEHİR DEĞERLER EĞİTİMİ PROJESİ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

 

Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL’ın talimatıyla hayata geçirilen “Değerler Eğitimi Projesi” eğitim sürecine katkı sağlayarak okullarımıza renk kattı. 3 aydan fazla bir süre devam eden ve 71.000 öğrenciyi içine alan Değerler Eğitimi Projesi´nde çeşitli yarışmalarda toplamda 674 öğrenci dereceye girdi.

 

Ödül Töreni, İstiklal Marşının okunması ile başladı. Proje kapsamında yapılan tüm etkinliklerin Sinevizyonu ile program devam etti.

 

Sinevizyonda derlenen Liseler Arası Münazara Yarışması, İlkokullar Arası Resim Yarışması, Ortaokullar Arası Şiir ve Kompozisyon Yarışması, Kısa Film ve Fotoğraf Yarışması, 71.000 öğrenciye 150.000 kitap dağıtımı ile Kitap Okuma Yarışması yanı sıra 40.000 öğrenciye Sinema ve Tiyatro Etkinliği, Yenişehir´in tüm okullarının sınıf kapılarının Değerler Eğitime göre giydirilmesi, İlçe Müftülüğü eğitimcileri ile Seminerler, 10 gün devam Yenişehir Kitap Günleri ile ünlü yazarlarla öğrenci, öğretmen,  veli ve halkın buluşturulması, Ünlü yazar ve sanatçılarla yapılan Konferanslar ve Şiir Dinletisi gibi etkinlikler büyük beğeni topladı.

 

Yenşehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar Kartal Bey ve Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüsamettin Atlı Ödül Töreninde kısa bir konuşma yaptı.

 

Ödül Töreninde Muazzez Sümer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Kaymakam Serdar KARTAL Beyefendinin yazdığı Diyarbekir Gençlik Marşını işitme engelliler için okudu.

 

Yenişehir Değerler Eğitimi Projesi kapsamında düzenlenen bazı etkinlikler:

 

“Değerler Minibüsü”

 

Değerler Eğitimi Projesi kapsamında “Değerler Minibüsü” okullarımızı tek tek ziyaret etti, 150.000 kitap dağıtımı yaptı ve Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkanı Serdar KARTAL’ın Diyarbakırlı Gençler için yazdığı “Gençlik Marşı” ile okulları şenlendirdi.

 

“Seminerler”

 

Eğitimci Uzman Sıtkı Aslanhan ve Eğitimci-Yazar Dr. Halit Ertuğrul gibi değerli uzmanlar tarafından proje kapsamında velilere ve öğrencilere yönelik seminerler düzenledi. Ayrıca Dursun Ali Erzincanlı ile Şiir Dinletisi yapıldı.

 

"Yenişehir Kitap Günleri"

 

9-18 Mart 2018 tarihleri arasında Kitap Günleri düzenlendi. Birbirinden değerli ve ünlü yazarları; öğrenci, öğretmen, veli ve halkımızla buluşturduk. 240.000 lira değerinde öğrencilere, okullara ve kurumlara ücretsiz kitap dağıtıldı. 

 

“40 Hadis Boyama Kitabı”

 

Hz. Peygamberimizin binlerce hadislerinden çocukların yaş seviyelerine uygun olarak seçilen kırk hadisi şerifi ile 4-6 yaş çocukların eğlenerek, boyama yaparak Hz. Peygamberimizin tavsiye ettiği ahlak ve görgü kurallarını öğrenmeleri için Yenişehir Değerler Eğitimi Projesi kapsamında “40 HADİS BOYAMA KİTABI” okullarda çocuklara ücretsiz dağıtıldı.

 

“71.000 Öğrenciye 150.000 Kitap”

 

Yenişehir Değerler Eğitimi Projesi için Değerler Minibüsümüz okulları tek tek gezerek 71.000 öğrencimize kitap okuma alışkanlığı kazandırılması için 150.000 kitap ücretsiz dağıtıldı.

 

“Yenişehir´in 40.000 Değerli Çocuğu Sinema ve Tiyatro ile Buluşuyor”

 

Yenişehir Değerler Eğitimi Projesi Kapsamında "Yenişehir´in 40.000 Değerli Çocuğu Sinema ve Tiyatro ile Buluşuyor" etkinliği ile binlerce çocuğumuzu sinema ve tiyatro ile buluşturdu. Bu etkinlik sayesinde birçok öğrenci ilk defa tiyatro gördü, ilk defa bir oyun izledi.

 

Etkinliklerde derece yapan 674 öğrenciye 100 liralık hediye çeki ve başarı belgesi verilerek program bitirildi.

 

Yenişehir Mahallesi Lise Caddesi No 23 B Yenişehir / DİYARBAKIR - (412) 228 30 45 (412) 228 30 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.